Zwycięzcy Conrad 2017

Znamy Laureatów Konkursu na scenariusz w ramach projektu Conrad na Niezależnej Scenie Młodych Polskiego Radia:)
Jury wzięło po uwagę następujące kryteria:
oryginalność i innowacyjne podejście do tematu (Scenariusz nie może być wcześniej publikowany ani rozpowszechniany);
wykorzystanie wątków i elementów inspirowanych twórczością bądź postacią Josepha Conrada;
objętość tekstu nie może przekraczać 5-8 stron (format pdf, czcionka Courier 12, interlinia pojedyncza);
uwarunkowania technologiczne, w tym możliwość wykorzystania infrastruktury Polskiego Radia (studiów koncertowych oraz studiów antenowych);

Wśród wielu bardzo interesujących scenariuszy Jury wybrało trzy najlepsze:

  Pierwszy Manuskrypt- autor Mateusz Grabowski
  Słuchowisko „Pierwszy manuskrypt” oparte jest na wydarzeniach z życia Josepha Conrada. W 1893 roku, podczas jednego z ostatnich rejsów Conrad poznaje Johna Galsworthy’ego, późniejszego zdobywcę literackiej nagrody Nobla.
  Wartka akcja. Dialogi napisane sprawnym i współczesnym językiem. Autor pokazuje, że wżyciu nie ma przypadków. Słuchacz nie wie co się wydarzy za chwilę. Świetnie dozowane napięcie, aż trudno wysiedzieć spokojnie.

  Podróż- autor Grażyna Kopeć
  Współczesne ujęcie tematu podróży. Podróż, jako droga ku nowemu, nieznanemu. Inspirująca, tajemnicza i obiecująca, ale też pełna niebezpieczeństw i zakrętów. Dwójka bohaterów, których dzielą dwa pokolenia, ale którzy znajdują wspólny język. Dialogi napisane bardzo sprawnym i przejrzystym językiem. Historia trochę jak z filmu „Birdman”. To zapowiada niezwykłą historię, w której słuchacz będzie zaskakiwany w najmniej oczekiwanym momencie

  Rozbitkowie- autor Maciej Omylak
  Autor w swoim słuchowisko łączy kilka dzieł Josepha Conrada. Nawiązuje do sytuacji „pielgrzymów” z Lorda Jima, w których upatruje współczesnych uchodźców, powierzających swoje życie przewoźnikom.
  Potrafił przełożyć język Conrada na współczesną rzeczywistość. Mamy tutaj sytuacje jakie śledzimy w internecie na co dzień. Mamy bohaterów z krwi i kości oraz zaskakujące zwroty akcji. Dobre, szybkie i proste dialogi. To historia, którą słuchacz śledzi od początku do końca z zapartym tchem.

  Wszystkie istotne szczegóły znajdziecie w regulaminie.
  Organizatorem jest Fundacja Cały Świat w Twojej dłoni. Partnerem strategicznym jest Czwórka Polskiego Radia
  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego mkidn_01_cmyk

Wydarzenia

Najnowsze

Projekty