Bezpłatne wózki inwalidzkie

Dzielnie partnerujemy w akcji, gdzie niepełnosprawni mieszkańcy dzielnicy  Białołęka mają szanse na bezpłatne wózki inwalidzkie.

Akcjaprzygotowana została przez Stowarzyszenie „Joni i Przyjaciele” . Organizacja ta działa w ramach projektu „Wózki dla świata”, zainicjowanego przez amerykankę Joni Eareckson Tada, która w młodości uległa poważnemu urazowi kręgosłupa. Początek czerwca może okazać się przełomowy dla tych, którzy z powodu choroby czy nieszczęśliwego wypadku mają kłopoty z poruszaniem się. Osoby, które chcą starać się o bezpłatny wózek inwalidzki, chodzik, kulę lub laskę powinny zgłosić się do koordynatorów z Ośrodka Pomocy Społecznej: Katarzyny Tomaszewskiej lub Anity Branicy. Obie panie dostępne są pod numerem telefonu: 22 403 59 57 (adres i stosowne e-maile znajdują się na plakacie powyżej) i do 24 maja będą zbierać kwestionariusze od zainteresowanych mieszkańców. Wszystkie zakwalifikowane osoby otrzymają sprzęt w czerwcu br.

Wózki i pozostały sprzęt sprowadzone zostały do Polski ze Stanów Zjednoczonych i naprawione przez więźniów z zakładu karnego przy ul. Ciupagi w działającym od 2003 roku Centrum Remontowym Wózków Inwalidzkich. Odrestaurowane wózki trafiają w ręce specjalistów – terapeutów i rehabilitantów, którzy przystosowują je dla potrzeb konkretnej osoby pod kątem jej schorzenia.

Wydarzenia

Najnowsze

Projekty